Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Zielinie
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Sprawozdanie - paździenik 2022

W październiku 2022 odbyły się następujące wydarzenia, na których wykorzystano urządzenia zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”:

  1. Uroczystość szkolna z okazji „Dnia Edukacji Narodowej” – zdjęcia i nagrania wideo wykonano za pomocą zakupionego aparatu fotograficznego „Lumix” firmy Panasonic model DC-FZ82.
  2. Udział szkoły w wydarzeniu „EU Code Week”, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W naszej szkole zorganizowano zajęcia dla wszystkich klas:
    • Odbyły się pokazy przygotowania i drukowania modelu 3D na drukarce „Adventurer 3”. Wydrukowano model napisu 3D „SKO” oraz breloczek do klucza „Sala nr 2”. Wielogodzinny proces drukowania modeli mogli na bieżąco oglądać wszyscy uczniowie obecni w sali komputerowej przy okazji udziału w innych formach zajęć.
    • Kodowanie robotów Photon, Mbot. Uczniowie klas I-VIII mieli okazję posterowania w/w robotami korzystając z oprogramowania mblock (dla mbot) oraz za pomocą tabletów z oprogramowaniem photon edu (dla Photonów).
    • Chętni uczniowie mieli również możliwość skorzystania okularów VR (ClassVR). Zostały przygotowane materiały na platformie „portal.classvr.com”, które uczniowie obejrzeli w wirtualnej rzeczywistości na zakupionych okularach w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Szkoła posiada 4 szt. okularów VR oraz roczną licencję dostępową do materiałów na platformie classvr.
    • Na zorganizowanych zajęciach zaprezentowano również uczniom i nauczycielom pozostałe wyposażenie obowiązkowe zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.
  3. Zdjęcia i filmy z w/w wydarzeń dołączone są do sprawozdania w formie galerii.