Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Zielinie
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Sprawozdanie I półrocze 2023/2024 -Mobilne Laboratoria Przyszłości

Zajęcia edukacyjne – Mobilne Laboratoria Przyszłości

W ramach projektu prowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych w naszej szkole odbył się kolejny cykl zajęć „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas III – VII.

Poszczególne grupy uczniów wykonywały zadania i ćwiczenia łączące wiedzę i umiejętności oraz sprawności motoryczne z wykorzystaniem różnych zmysłów. Uczniowie poznali możliwości wykorzystania interaktywnej podłogi SMART FLOOR w rozwiązywaniu różnego rodzaju łamigłówek, krzyżówek i wykreślanek. Mogli także sprawdzić się w ćwiczeniach sprawnościowo-motorycznych wymagających dobrej koncentracji i refleksu.

Poza tym odbyły się zajęcia z zastosowaniem mikrokontrolerów i praktycznym ich wykorzystaniem przy sterowaniu sygnalizatorami, komponowaniu muzyki itp. Oddzielne zajęcia dotyczyły coraz powszechniejszego stosowania sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach życia. Omówione zostały możliwości i zalety tworzenia modeli i programów symulujących zachowania inteligentne. Zwrócono również uwagę na różnego rodzaju zagrożenia, które wiążą się z powszechnym wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Przeprowadzone w naszej szkole zajęcia Mobilnych Laboratoriów Przyszłości spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestniczących uczniów.

Krzysztof Karolak