Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Zielinie
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Sprawozdanie - grudzień 2022

Lekcja o antycznym Rzymie

30 listopada 2022 r. klasa 5a uczestniczyła w lekcji historii z wykorzystaniem okularów VR. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, uczniowie zapoznali się z architekturą antycznego Rzymu. Podczas wirtualnego spaceru zwiedzili Koloseum oraz przyjrzeli się rzeźbionej kolumnie poświęconej jednemu z bohaterów rzymskich.

Uczniowie utrwalili przyswojoną wiedzę obserwując architekturę antycznego państwa rzymskiego. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń.

Edyta Rzepczak


Lekcja techniki z ARDUINO

Uczniowie klasy VI w ramach lekcji techniki poznali zestaw ARDUINO, który można wykorzystywać do nauki budowania ciekawych instalacji składających się z elementów elektronicznych podłączonych do płytki ARDUINO, która jest programowalna za pomocą ARDUINO IDE. 

Chętni uczniowie podjęli pierwsze próby tworzenia instalacji do sterowania silnikiem krokowym na podstawie schematu udostępnionego przez nauczyciela.

Henryk Madera


Lekcje przeprowadzone przez nauczyciela przyrody i biologii pana Andrzeja Misiana:

  • 23.11.2022 – przyroda w klasie 4 – temat –„Trawienie i wchłanianie pokarmu”. Uczniowie analizowali budowę ludzkiego układu trawiennego z wykorzystaniem zasobów z działu Biologia.
  • 25.11.2022 – przyroda w klasie 4 – temat – „Układ krwionośny transportuje krew”. Uczniowie oglądali układ krwionośny, czerwoną krwinkę , białą krwinkę, - z zasobów portalu.
  • 28.11.2022 – biologia w klasie 7 – temat –„ Budowa i funkcje krwi” . Uczniowie w ramach lekcji zapoznali się z zasobami portalu dotyczącymi budowy układu krążenia, ludzkiego serca, czerwonych krwinek.
  • 02.12.2022 – biologia w klasie 7 – temat –„ Budowa i funkcje krwi” – c.d.. Uczniowie poznali białe krwinki, przeciwciała oraz anemię.

W/w wydarzenia dokumentowano aparatem fotograficznym i osprzętem z wyposażenia "Laboratorium Przyszłości".