Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Zielinie
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Sprawozdanie - listopad 2022

16 listopada 2022 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zielinie pojechały do Szczecina. Była to niezwykła wycieczka ponieważ odbyła się pociągiem. Dzieci miały okazję poznać pracę maszynisty i konduktora.

Głównym celem wycieczki była jednak wizyta w teatrze „Pleciuga”, gdzie obejrzały spektakl „Motyla noga”. Był to humorystyczny wstęp do wiedzy o przyrodzie. Jednakże” to opowieść o wytrwałości w spełnianiu marzeń, o przyjaźni i o tym, że warto docenić małe rzeczy, które dzieją się tu i teraz”. Na holu teatralnym odbyła się sesja zdjęciowa w tle pięknej aranżacji i rekwizytów z bajek.

Kolejną atrakcją dla dzieci był przejazd autobusem podmiejskim do Muzeum Narodowego. Nasza pierwsza przygoda muzealna rozpoczęła się od pytania: „Co to jest muzeum”? Dzieci doskonale poradziły sobie z tym pytaniem, mimo że pierwszy raz były w tak magicznym miejscu. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzały „Afrykańską wioskę”.

Była to pierwsza wycieczka do teatru i muzeum, ale na pewno nie ostatnia!

Dla zachowania wspomnień z wycieczki wykorzystano sprzęt w ramach projektu „Laboratorium przyszłości”.

W listopadzie odbyły się następujące wydarzenia, które zostały udokumentowane licznymi zdjęciami i filmami wykonanymi aparatem fotograficznym z akcesoriami wyposażenia "Laboratorium przyszłości":

  1. Spektakl zespołu teatralnego "Grupa T";
  2. Dzień Pluszowego Misia;
  3. Konkurs czytelniczy -w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa";
  4. Andrzejki 2022.