Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Zielinie
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Sprawozdanie grudzień_2023 - styczeń 2024

W ramach Laboratorium Przyszłości szkoła realizuje zadania wykorzystując sprzęt pozyskany z programu. Dokumentowane są wszystkie ważne wydarzenia z życia szkoły za pomocą aparatu fotograficznego i pozyskanego osprzętu – gimbal, oświetlenie, statywy. Na zajęciach lekcyjnych i dodatkowych nauczyciele wykorzystują komputery, tablety, monitory interaktywne z dostępem do internetu. Korzystają także z okularów VR i materiałów dostępnych na portalu classvr.

Rozpoczęto również realizację zadania polegającego na wykonaniu makiety przedstawiającej sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu dróg w ruchu drogowym. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela informatyki na dodatkowych zajęciach koła informatycznego wykonują krok po kroku wszystkie zadania z wykorzystaniem programu do modelowania 3D (FREECAD), drukarki 3D, zestawu Arduino, lutownicy, okularów VR (oglądanie zaprojektowanych części).

  1. Projektują: stojaki na światła dla pojazdów (4 sztuki) i dla pieszych (8 sztuk), nasadki do mocowania diody LED w otworach na stojaku.
  2. Drukują na drukarce 3 D  w/w elementy.
  3. Wykonują połączenia odwodów elektrycznych – wykorzystując lutownicę pozyskaną w ramach projektu, elementy zestawu Arduino: diody LED, przewody, rezystory, mikrokontroler.
  4. Programują mikrokontroler Arduino za pomocą aplikacji Arduino IDE, tak aby sterował oświetleniem zgodnie ze sztuką organizacji ruchu.

W II półroczu będziemy na bieżąco pokazywać za pomocą zdjęć i filmików efekty naszej wspólnej pracy. Zakończenie i ewaluacja zadania planowana jest na koniec maja 2024 r. Model będzie pomocą dydaktyczną dla uczniów w realizacji wychowania komunikacyjnego.

Henryk Madera