Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Zielinie
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Gra internetowa "Tajemnica miasteczka" - BS w Chojnie

  • 29 kwietnia 2023

Szanowni Państwo, to, co wyróżnia Bank Spółdzielczy w Chojnie, to wartości, na których powstał i cały czas funkcjonuje. Od początku naszej działalności zysk nie był celem samym w sobie – rozwój banku spółdzielczego miał służyć społeczności, której jest częścią.

Robimy to nie tylko będąc partnerem lokalnych przedsiębiorców i pomagając mieszkańcom z naszego terenu realizować najróżniejsze plany i marzenia, ale też inwestując w ważne dla nas wszystkich inicjatywy (większe wydarzenia kulturowe, sportowe czy charytatywne).

Nasze wartości – wzajemność, relacje, dbanie o siebie nawzajem, wsparcie – są uniwersalne i jesteśmy przekonani, że warto je pielęgnować i zwracać na nie uwagę od najmłodszych lat. Aby jak najbardziej zachęcić i zainteresować młodzież tym tematem, przygotowaliśmy grę internetową Tajemnica Miasteczka.

Wraz z rodzeństwem – Bernardem i Rozalią – uczestnicy będą poznawać Miasteczko i odkrywać jego tajemnicę. Zadania, które stawiamy przed graczami w prosty sposób nawiązują do naszych wartości i pokazują dlaczego pomagając sobie wzajemnie, dbając o wspólną przestrzeń i podtrzymując dobre relacje wszyscy zyskujemy. Oczywiście w Miasteczku jest Bank Spółdzielczy SGB, który będzie ważnym miejscem w grze…

Serdecznie zapraszamy do odkrywania Miasteczka i jego tajemnicy wraz z bohaterami na stronie www.sgbtajemnicamiasteczka.pl

Na stronę gry może wejść każdy, nie wymaga to logowania. Od 24 kwietnia będzie tam czekał jej pierwszy rozdział i pierwsze przygody. Kolejne rozdziały pojawią się 15 maja oraz 5 czerwca – czyli wszystko się rozegra do końca roku szkolnego. Więcej o idei i fabule gry znajdą Państwo w załączniku. Opis gry:

Idea

Banki Spółdzielcze SGB są ważną częścią lokalnej społeczności. Dzięki ich obecności miejscowość lepiej się rozwija dla dobra mieszkańców. Bank Spółdzielczy SGB to nie tylko miejsce, w którym można pracować (jak tata głównych bohaterów), ale też takie, które jest partnerem finansowym.  Zarobione pieniądze tu lokalnie pracują. Dodatkowo część swoich zysków bank inwestuje w sąsiedzkość – lokalne inicjatywy społeczne, wydarzenia kulturalne, sportowe itd. Bo dobrze dbać o siebie nawzajem.

Wartości ważne dla Banków Spółdzielczych SGB, to takie, którymi sami kierujemy się na co dzień – w rodzinie, grupie przyjaciół, wśród sąsiadów. Nasze relacje opierają się na wzajemnym wsparciu, towarzyszeniu sobie w lepszych i gorszych momentach czy wspólnym rozwiązywaniu problemów. Ważna jest życzliwość, otwartość i pomaganie sobie nawzajem. To buduje poczucie wspólnoty i podnosi jakość codziennego życia.

Tło fabularne

W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy. W toku historii gracz dowiaduje się, że przemianę przeszli też mieszkańcy miasteczka – stali się niemili, niepomocni, zawistni.

Zniknęła ich, typowa do tej pory, dobroć, troska o wspólnotę i dbanie o siebie nawzajem. Przechodząc przez kolejne rozdziały gracz będzie wykonywał zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej felernej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą rozmawiać…

Zarys gry

Gra Tajemnica Miasteczka ma 3 rozdziały. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma trochę inne hasła przewodnie: „pomaganie”, „wspólnota i wspólne dobro”, „troska i wdzięczność”. W każdym rozdziale misja jest zgodna z hasłem przewodnim.

Będą się pojawiać:

  • I rozdział – 24 kwietnia 
  • II rozdział – 15 maja
  • III rozdział – 5 czerwca

Bank Spółdzielczy w grze

Bank Spółdzielczy SGB znajduje się w miasteczku, którego dotyczy akcja gry. Pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny elementem fabuły. Pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z pracownikami banku. Tata i inni pracownicy, podczas rozmowy z Bernardem i Rozalią, także przybliżają rolę Banku.